Založ si blog

Manželstvo s učiteľkou

MOJA ŽENA JE UČITEĽKA:
PÄŤ PRÍČIN, PRE KTORÉ SOM S ŇOU ŠŤASTNÝ

Manželia učiteliek sa neraz sťažujú, že ich ženy sú stále unavené, čo môžu ofrflú, neustále prikazujú, nosia si domov prácu, … . Ja si však manželstvo s pani učiteľkou pochvaľujem. Prečo? Ktoré jej školské návyky sú pre mňa doma cenné?

1| Umenie počúvať
Má pre mňa „ideálne uši“. Nielenže počúva, ale aj počuje. Dáva spresňujúce otázky, vie vyvodiť závery, posúdiť situáciu z viacerých stránok. Pedagogické návyky ju nevedú k tomu, aby sa ma snažila v debatách zahanbiť, ponížiť.
2| Trpezlivosť
Len učiteľka dokážte hoci aj desaťkrát vysvetľovať, prečo je tri menej ako päť, prečo zajac nie je ryba. Preto mi dokáže bez emócií, taktne (sebavedomým hlasom) pripomínať, že treba zavesiť policu, opraviť vypínač, či vykonať inú „mužskú“ prácu.
3| Ticho v domácnosti
Nesťažujem, ako to robievajú iní, že sotva prídu z práce domov ocitnú sa v prívale otázok a noviniek. S mojou ženou je to inak, tá sa vyrozpráva v škole, doma slovami šetrí. Chvíle voľna trávi svojimi koníčkami ‒ pestuje bylinky a číta. Prirodzene, že neraz jej čas zaberá aj príprava na ďalšie dni v škole. To všetko dáva čas nielen čítať aj mne, ale napríklad aj pomaznať sa s autom, pozerať športové prenosy. A v domácom „netichu“ si nájdeme aj dosť času a tém na rozprávanie sa, na všakovaké debaty.
4| Zaujímavé príhody
Pani učiteľka je vždy pripravená rozprávať príbehy s prešibanými, neposednými, či zveda-vými žiakmi. Alebo o nevšedných názoroch a starostiach kolegov.
5| Letné prázdniny
Jednou zo zaslúžených výhod učiteľovania sú týždne letných prázdnin. Vtedy má moja žena čas nielen na odpočinok po tvrdej učiteľskej práci, ale aj dosť času rozmaznávať ma vša-kovakými plackami a tortičkami. Aj spoločné dlhé hodiny pri vode, či zdolávaní horských chodníkov.

No povedzte, mohlo by mi byť lepšie?

Kam by mohlo kráčať české školstvo

12.09.2018

KAM BY MOHLA SMEROVAŤ ČESKÁ VZDELÁVACIA POLITIKA Český bEDUin ‒ sprievodca svetom vzdelávania a jeho súženiami, rokoval v polovici augusta s premiérom Babišom o prioritách a konkrétnych viac »

Učiteľské smutno

27.08.2018

UČITEĽSKÉ SMUTNO Výchova, ktorá bola a bude neoddeliteľnou súčasťou práce učiteľov je dnes obmedzovaná, ak nie vylučovaná. Učitelia nemajú v rukách prakticky nič, okrem kvality svojej viac »

Starí ľudia do škôl nepatria?

22.08.2018

Hovorieva sa: mladým patrí budúcnosť. Nepochybujem! Ale ako je to vtedy, kým im prichodí žiť spolu so sivovlasou generáciou? Myslí mlaď aj na to, že raz aj ona zostarne? Naozaj potrebujeme viac »

Dmitrij Peskov

Hovorca Kremľa Peskov vylúčil automatický návrat Kuríl pod správu Japonska

18.11.2018 21:51

Japonský premiér údajne sľúbil, že ak Rusko prevedie časť ostrovov na Japonsko, americké základne tam nebudú.

francúzsko, demonštrácia, protest, žlté vesty, cesta, auto, blokáda

Počas protestov vo Francúzsku utrpelo zranenia vyše 400 ľudí

18.11.2018 20:18

Štrnásť zranených je vo vážnom stave. Protesty dnes pokračovali na 150 miestach.

bitcoin

Šéfka MMF: Aj centrálne banky by mali vydávať kryptomeny

18.11.2018 19:00

Centrálne banky by mali uvažovať o emisii digitálnych mien, keďže sa nachádzame v období, v ktorom sa mení chápanie peňazí, tvrdí Christine Lagardová.

rusko, obrazy, picasso, maliar, vystava

V Rumunsku sa možno objavil Picassov obraz ukradnutý pred 6 rokmi

18.11.2018 18:45

Na holandskú ambasádu v Bukurešti s obrazom prišla spisovateľka rumunského pôvodu, ktorá o krádeži napísala knihu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 12
Celková čítanosť: 9977x
Priemerná čítanosť článkov: 831x

Autor blogu

Kategórie